Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako na zvodný pohľad

reklama:

Stačí iba pár milimetrov navyše a váš pohľad získa oveľa zvodnejší výraz.

Mascara či umelé riasy- oboje majú skvelé predpoklady pre ohromujúci efekt, záleží len na požadovanom výsledku, zručnosti a časových možnostiach.

How much are eyelash extensions.jpg

Od základu

Pre uhrančivý pohľad má okrem iného nezanedbateľný význam vzhľad očného okolia. A to je, ako iste viete, výrazne citlivejšie než zvyšok tváre. Takže ak si chcete udržať trvalo svieži výraz, správajte sa šetrne pri akejkoľvek starostlivosti – nanášanie očného krému, aplikáciu výživného séra na riasy, odličovanie atď. Nesnažte sa tlačiť, ťahať ani drhnúť.

O nič menej dôležité nie je ani natočenie rias. Kto teda v tomto ohľade nedostal príliš do vienka, môže siahnuť po klieštikoch. Pracuje sa s nimi opäť opatrne a výhradne na odlíčených mihalniciach. Inak by sa riasy mohli polámať.

Postup: dajte riasy do klieštikov a prihnite ich na niekoľko sekúnd smerom nahor. Uvoľnite, a ak ste s výsledkom spokojná, prejdite na farbenie či lepenie.

Eyelash ripped out social.jpg

Umelé riasy

Keď  ste sa rozhodla pre umelé riasy, pripravte sa na poriadnu lekciu trpezlivosti. Či už si totiž zvolíte poloblúky, alebo len jednotlivé trsy, pravdepodobne to na prvýkrát nebude perfektné. Chce to skrátka grif. U celého vejárika navyše musíte najskôr dĺžku prispôsobiť – teda primerať k svojmu viečku a prípadne nožnicami zastrihnúť na optimálny rozmer.

Lepenie si uľahčíte pomocou pinzety, ktorá umožní priložiť umelé riasy čo najbližšie k línii tých vašich. Po nanesení vrstvičky lepidla na hranu teda nasmerujte riasy na konkrétne miesto a chvíľu podržte. Ak sa vejárik alebo trs nikde neodlepujú, máte vyhrané a môžete sa vrhnúť na druhé oko.

Umelé náhradky existujú v nespočetných variantov. Od úplne prirodzených a nenápadných cez extravagantne husté či dlhé až k najrôznejšie farebným a ozdobeným riasam. Jednotlivé trsy možno kúpiť už pripravené.. Malé zhluky sa obvykle lepia (pre dramatickejší efekt) len k vonkajším kútikom alebo na zahustenie.

Landscape 1466627577 mc 062216 lashes2.jpg

Kúzelná palička

Riasenky sľubujú hustotu, dĺžku, natočenie, oddelenie, efekt umelých rias, mačacích očí, podporu rastu, extra čiernu farbu …  Niektoré sľubujú len jeden cieľ, iné ich ponúkajú neúrekom. Získať ale všetko s jednou kefkou, býva naivné prianie. Preto pri rozhodovaní zohľadnite východiskový stav svojich rias a vyberte najdôležitejší efekt. Odporúčame tiež nepodceňovať zloženie. Pre niekoho je totiž zásadná náklonnosť k prírode (a vedzte, že aj v tomto smere sa na riasenkách značne zapracovalo), niekto sa zase nezaobíde bez varianty pre citlivé oči a u niekoho hrá úlohu odolnosť. Z toho dôvodu prahne po výhradne vodeodolnej textúre.

Kefky verzus hrebienky sú ďalšou samostatnou kapitolou. Preferencie sú totiž rôzne aj čo do veľkosti a tvaru. Skúsenosti hovoria nerobiť unáhlené závery a neodsudzovať napríklad veľmi subtílny hrebienok. Dostane sa totiž aj do tých najnedostupnejších zákutí, vrátane korienkov rias, takže vo výsledku zvýrazní pohľad ďaleko intenzívnejšie a dôkladnejšie ako bežná kefka. Avšak je to veľmi individuálne.

Mimochodom, poznáte ideálny postup nanášania riasenky?  Nafarbená totiž musí byť každá riasa, a to po celej svojej dĺžke a z oboch strán. Obrúskom preto odstráňte prebytky farby z kefky a cikcak pohybom prechádzajte od korienkov ku končekom, pokojne opakovane. U spodných rias držte mascaru vertikálne a prechádzajte ňou vpred a vzad. Nakoniec vejáriky prečešte. Teda ak nie je zlepenie vaším zámerom.

Eyelash mascara wand closeup red lips.jpg

Extra tipy

Jeden z najobľúbenejších trikov – vzhľad mačacích očí – spočíva v opakovanom nanesení maskary u vonkajších kútikov. Poprípade aj v kombinácii tmavo hnedej farby pri koreni nosa a čiernej na opačnej strane. Navyše, zvýrazníte tak horný oblúk, a ten spodný môžete s pokojom vynechať. Čo sa napokon odporúča u bežného denného líčenia. A síce preskočiť spodné viečka a namiesto toho vyfarbiť tmavohnedou ceruzkou líniu medzi riasami. Budú pôsobiť hustejším dojmom. Pri farebných Mascarách tiež opticky vyhráte. Pamätajte len na to, že ak máte riasy prirodzene svetlé, nanáša sa pestrý odtieň až ako druhý, cez tmavý podklad.

Skoro ako vaše vlastné

Pre všetkých, ktorí chcú mať o starosť menej, existuje možnosť nalepenia jednotlivých rias. K najnovším sa radí technika FOCONYES, ktorá veľmi nenútene podporí hustotu i dĺžku. Jej výnimočnosť spočíva v minimálnej hrúbke rias, ktoré sú rovnako tenké ako vaše vlastné – majú iba 0,03 až 0,07 mm, čo logicky nepredstavuje žiadnu nepríjemnú záťaž. Novinkou je tiež špeciálne vyvinuté lepidlo, ktoré nespôsobuje alergie, nijako nedráždi, nemá prenikavú vôňu a spĺňa prísne normy EÚ. Táto metóda je dostupná výhradne v salónoch a prvá aplikácia trvá asi dve a pol hodiny. Doplnenie sa odporúča zhruba po troch až štyroch týždňoch a inak vás nečaká žiadne špeciálne opatrovanie. Iba pravidelné prečesávanie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 7. júla 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.