Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako na jemné a tenké vlasy?

reklama:

Aj vaše vlasy na pohľad pôsobia spľasnuto, neudržia požadovaný tvar ani objem?

Často sa pri korienkoch rýchlo mastia. Keď sa pozriete zblízka, sú tenučké , bez lesku a je pracné dopátrať sa k tomu, aby vyzerali zdravo. Kvalita vlasov je daná dedične.

Nie je tak možné úplne zmeniť vzhľad vlasov, ale vhodnou starostlivosťou a úpravou je možné docieliť to, aby vyzerali dobre .

Haircut fine thin hair_ff6c2574ada92b10.jpg

Pozor na zlé rady

Neberte do úvahy všeobecné odporúčania alebo rady svojich priateľov – aj keď majú vlasy najkrajšie. Do vienka bol každému daný iný základ. Niekto si môže vlasy každý mesiac zafarbiť úplne odlišne, ľubovoľne zosvetľovať, používať rôzne druhy kozmetiky, vlasy nestrihať atď. A stále budú vyzerať zdravo. Ak však máte od prírody jemné vlasy, ich starostlivosť o ne je veľmi dôležitá a prijmite ako skutočnosť, že si k nim jednoducho nemôžete dovoliť všetko, čo vás napadne.

Dobrý strih a farba urobia zázraky

Čím budú vlasy dlhšie, tým ťažšie bude docieliť to, aby udržali požadovaný objem pretože budú vyzerať spľasnuto. Je teda vhodnejšie zvoliť kratší strih, ktorý zastrie tenkosť vlasov a prevzdušní ich. Dbajte na pravidelné strihanie končekov, aby nedochádzalo k ich štiepeniu a ďalšiemu oslabovaniu vlasov. Môžete sa samozrejme ohľadom najvhodnejšieho strihu pre váš tvar tváre aj kvalitu vlasov poradiť s kaderníčkou. Z farieb bývajú ideálne svetlejšie melíry, ktoré vlasom opticky dodajú väčší objem. Dlhšie vlasy pôsobia lepšie, ak sú zastrihnuté do jednej dĺžky. Dodá im to viac objemu a účes vyzerá bohatšie.

Kozmetické prípravky používajte s citom

Z kozmetiky vyberajte tú, ktorá je určená na zvýšenie objemu účesu . Pred umývaním vlasy prečešte. Nečešte ich v čase, keď sú mokré, akurát by došlo k ich roztrhnutiu a zničeniu. Nepoužívajte prílišné množstvo šampónu a dôkladne ho opláchnite. Je lepšie oplachovať vodou len mierne vlažnou ako horúcou. Kondicionér potom naneste len do dĺžky vlasov a vyhnite sa oblasti pri ich korienkov. Tam by len prispel k ich skorému masteniu. Môžete vyskúšať aj bezoplachové kondicionéry, ktoré vlasom dodajú potrebnú hydratáciu, ale ich nezaťažia príliš.

Bni natural hair treatment.jpg

Konečná úprava jemných vlasov

Po umytí vlasy zbytočne netrite uterákom, nerozčesávajte ich násilím . Sú veľmi krehké, a preto je potrebné sa k nim podľa toho správať. Zo stylingových prípravkov vyberte taký, ktorý je ľahký, nezlepí vlasy k sebe a príliš ich nezaťaží.

Vlasy môžete sušiť fénom. Najvhodnejšie je do vlasov fúkať vlažný vzduch proti smeru ich rastu. Najprv sa sústreďte na vysušenie ich častí pri korienkoch, až potom upravujte dĺžky jednotlivých prameňov do požadovaného tvaru. Vyhnite sa používaniu žehličky na vlasy. Ak si už chcete vlasy pomocou nej vyrovnať, nezabudnite použiť prípravok, ktorý vlasy chráni pri pôsobení tak veľkého tepla.

Pozor pri každodenných úkonoch

Niekedy si to ani neuvedomíme, ale vlasy môžeme ničiť aj v priebehu dňa napr. Pri obliekaní. Keďže sa jemné vlasy ľahko trhajú, lámu a sú náchylné na poškodenie, sústreďte sa aj na to, či im nevedomky niečím neubližujete. Myslite aj na to, že by ste von nemali vychádzať bez pokrývky hlavy, vtedy ich vystavíte dlhodobému mrazu alebo naopak prudkému slnku.

Tiež ich môžete oslabovať v niektorých partiách napr. Tým, že hneď po príchode domov si ich vždy zviažete do copu, aby vám neprekážali, a tento cop riadne utiahnete – vždy na rovnakom mieste. V spánku je nechajte voľne, nezväzujte ich na noc do vrkočov ani drdolov.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 24. mája 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.