Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako na dokonalé očné linky

reklama:

V oblasti líčenia jasne dominujú tieto tri postupy:

Použitie korektoru a make-upu
Zvýraznenie pier
Použitie očných liniek
A sú to práve očné linky, s ktorými má väčšina žien najväčšie problémy. Veľakrát len preto, že robia základné chyby.

2102.jpg

Menej znamená viac

Mnoho žien si myslí, že keď chcú zvýrazniť svoje oči, tak je nutné použiť skutočne výrazné očné linky. Paradoxne je pravdou pravý opak. Hovoríme tu o takzvanej spodnej linke, ktorá sa využíva na spodnej hrane viečka. Tu je nevyhnutne nutné udržiavať predsa len určitú decentnosť. Ak využijete čiernu farbu, prípadne inú veľmi tmavú, môže to byť kontraproduktívne. Zvlášť, ak bude taká linka príliš silná. U tých najtmavších farieb je potrebné vytvoriť skutočne len decentnú líniu. Alebo je možné použiť svetlejšie odtiene, u ktorých nie je zase až tak veľký problém pritlačiť. Jedine tak docielite to, že váš pohľad bude sexi. A to z dôvodu, že sa vám podarí vaše oko opticky zvýrazniť – teda zväčšiť.

Nenapínajte oblasť okolo očí

Mnoho žien nezvládne očnú linku bez toho, aby si svoje oko pridŕžala. Nerobte to. Spôsobujete tým rýchlejší výskyt vrások a očné linky nebudú vyzerať vôbec prirodzene.

Vo chvíli, keď budete očnú linku realizovať na dokonale vytiahnutom a hladkom viečku, pocítite dojem, že výsledok bude dokonalý. Akonáhle viečko uvoľníte, zmenší sa a výsledok nebude nijako priaznivý. Linka bude nielen príliš silná, ale tiež nebude dokonale rovná. Je to z toho dôvodu, že viečko má vo svojej klasickej privretej polohe úplne iný tvar, než keď ho napnete. Preto je treba líčiť ho v tej polohe, ktorá je pre oko prirodzená.

 Ako to docieliť, ak vám to nejde? Skúste jednu s osvedčených metód:

Ľahko zakloňte hlavu
Okom sa pozerajte do strany
Viečko pridržiavajte pomocou vatovej tyčinky.
Používajte rôzne typy liniek
Tento problém majú hlavne tie ženy, ktoré sa zase až tak často nelíčia. To znamená, že nemajú skúsenosti, nemajú potrebné pomôcky a vlastne ani nevedia, čo všetko existuje na to, aby bolo možné nakresliť dokonalú linku.

The best eye makeup for hazel eyes.jpg

Klasikou sú linky realizované pomocou ceruzky. Ide o metódu celkom jednoduchú a tiež rýchlu. Ak sa nelíčite tak často, ide o najlepšiu voľbu. Je s nimi ale problém v tom, že dokonale tenká linka sa vám nikdy nepodarí. Druhou možnosťou môže byť takzvaná fixa. Aj s tou sa dobre pracuje, ale problém je veľmi podobný. Docieliť úplne tenké linky nie je pre začiatočníčky jednoduché.

Wing your eye lines with makeup for downturned eyes.jpg

Ale gélové linky sú najlepšou voľbou, ak vám ide skutočne o to, aby linka bola dokonale tenká a skutočne čierna. Sú ale určené skôr skúsenejším ženám, pretože aplikácia nie je tak jednoduchá, ako je to v prípade ceruzky, alebo v prípade fixky. Chce to buď urobiť kompromis, alebo mať dostatok skúseností a cviku.

Čierna nie je vždy ideálnou voľbou

Mnoho žien pri tvorbe očných liniek žije v domnienke, že existuje len čierna linka. A ak už majú záujem experimentovať a skúsiť niečo nové, tak siahnu po tmavo hnedej. Síce sa jedná o osvedčenú klasiku, ale nie vždy musíte podľahnúť len tomuto konkrétnemu trendu. Sú aj iné možnosti, ako dokonalé očné linky vytvoriť. Ak sa pozrieme na rady tých najskúsenejších, odporúčajú experimentovať. Hitom sa stáva takzvaná nude linka, alebo linka klasicky biela. A to hlavne preto, že táto kombinácia dokáže oči zaujímavo rozžiariť. Dokonca sa odporúča využívať túto kombináciu vo chvíli, keď je vám viac ako 35 rokov. Síce sa jedná o vek mladý, ale prečo si správnym líčením nejaký ten rok ešte neubrať?

137087_alis.jpg 326922c8544a0bd5b064c0fda8aaa978.jpg

Nie je nutné linky kombinovať s ďalším očným líčením

Každé líčenie by malo byť skôr decentné. Ak chcete nutne ukázať, čo všetko dokážete v oblasti vašich očí využiť, tak sa to s úspechom zaručene nestretne. Keď už volíte očné linky, nie je vždy nevyhnutne nutné používať zároveň aj očné tiene. Lepšou voľbou môže byť kombinácia výraznejšej linky, ktorá podporí výraznosť očí. Následne už stačí len zľahka zvýrazniť vaše pery. Celkový dojem z tváre bude dokonalý.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. apríla 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.