Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako bojovať so striami

reklama:

Čo stojí za ich vznikom?

Strie
www.gettyimages.com

Vzbudzujú obavy najmä v tehotenstve u nastávajúcich mamičiek, ale nehrozí len im. Pružnosť a odolnosť pokožky s vyšším vekom postupne klesá, čím bohužiaľ tiež dochádza k oslabeniu elastických vlákien. Ak dôjde k popraskaniu vlákien pod povrchom kože, začnú sa tvoriť strie.

Tie sa tvoria v strednej vrstve kože vplyvom náhleho natiahnutia pokožky. To býva najčastejšie spôsobené rýchlym príbytkom na váhe a zväčšením objemu určitých partií.

Strie môžu byť okrem iného tiež dedičnou záležitosťou alebo dôsledkom hormonálnych zmien, prípadne k nim môžu prispieť lieky, ktoré majú za následok stenčovanie kože a pritom znižujú tvorbu kolagénu.

Naučte sa im predchádzať

Veľkú úlohu z hľadiska tvorby hrá prevencia v podobe zdravého životného štýlu, vhodného pitného režimu a pravidelného pohybu, čo znamená zamerať sa na cielené posilňovanie týchto partií.

A aj masáže by pre vás mali byť absolútnym základom. Nesmierne dôležité je tiež kožu vyživovať, podporovať jej prirodzenú funkciu a dopriať jej pestrú výživu. Posilníte tak produkciu kolagénu a elastínu, takže tým budete brániť nechcenému výskytu jazvičiek.

Masáže a zábaly vám určite pomôžu

Tiež hľadáte osvedčený spôsob, ako strie vyzmizíkovať zo svojej pokožky? Hoci nie je možné sa ich definitívne zbaviť, možno ich aspoň znížiť. Navyše dokážete dosiahnuť aj to, aby vyzerali oveľa svetlejšie, a posilniť tým pokožku takým spôsobom, aby sa nové už ďalej neobjavovali.

Vyskúšajte na to prekrvujúce masáže či zábaly a svoju pokožku každodenne premazávajte vhodnými krémami. Na koži trpiacou drobnými nedostatkami je vhodné zvoliť kvalitnú prírodnú kozmetiku, ktorá sa bude o vaše telo šetrne starať. Stačí používať olejová séra.

Ako sa dajú zamaskovať?

Strie môžete obmedziť či zakryť. U strií, ktoré majú rovnakú farbu ako okolitá pokožka a ide len o nerovnosť, je možné ich zakryť plne krycím make-upom.

Ak majú jazvičky odlišné zafarbenie, potom ich najlepšie zakryte farebným korektorom. Na červené Strie použite zelený, na fialové žltý a na tmavé lososové oranžový korektor.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 11. augusta 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.