Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aké sú pozitíva a negatíva farbenia vlasov?

reklama:

Farbíte si vlasy alebo len nad tým uvažujete?

Prospeje vám  farbenie vlasov, alebo naopak môže uškodiť.

Pozitíva farbenie vlasov

Aj farbenie vlasov má svoje nesporné pozitíva, mrknite na ne:

5f27e090 b9cd 11e3 8a57 b73db7284f4a_hair coloring.jpg

1. Chcete vyzerať dokonale? Farbenie vlasov býva jasná voľba

Ženy si farbia vlasy lebo chcú vyzerať zaujímavo a pekne. Potom je potrebné povedať, že z tohto pohľadu vám farbenie vlasov rozhodne prospeje . A to nielen vo chvíli, keď nie ste príliš spokojná s vašou prírodnou farbou. Nezabúdajme tiež na to, že vám môže prospieť aj v neskoršom veku, keď sa môžu objaviť prvé šediny. Tie nie sú problémom len mužov, ale je aj mnoho žien, ktoré trápia. Je teda jasné, že farba na vlasy im v zakrytí týchto nedokonalostí prospeje tiež .

2. Túžite zmeniť svoj život?

U vašej krásy ešte zostaneme. A to v súvislosti s tým, že sa rozhodnete pre rapídnu zmenu vzhľadu vo vašom živote . Aj keď svoje správanie zo dňa na deň len ťažko zmeníte, váš vzhľad rozhodne zmeniť ide. A ako na to? odporúčame:

  • Úplne nový účes
  • Úplne novú farbu
  • Inovatívny štýl líčenia

Buďte si istá, že práve vlasy a ich farba budú tým, čoho si okolie najviac všimne . Ak chcete naozaj väčšiu zmenu, a nie len drobné kozmetické úpravy, nová farba vám rozhodne prospeje.

3. Chcete mať dokonale zdravé vlasy? Zafarbite si ich

Hovorí sa, že farba vlasy ničí a nie je pre nich ničím dobrým. Ako sa neskôr dozviete, toto tvrdenie rozhodne stále platí. Teraz sa ale pozrime na to, že existujú aj celkom inovatívne farby , ktoré majú úplne unikátne zloženie. A to také, že o ňom môžeme povedať, že budú vaše vlasy dokonca aj vyživovať. Nielen, že im bude dodávať potrebné vitamíny a ďalšie látky. Unikátne zloženie špeciálnych farieb na vlasy môže vyživovať tiež vlasovú pokožku. Je teda jasné, že aj v tomto smere vám farbenie rozhodne prospeje a môže byť krok správnym smerom.

Safe natural hair color.jpg

Negatíva farbenie vlasov

Farbenie má tiež svoje negatíva a je dobré o nich vedieť:

1. Farbenie môže vlasy aj zničiť

Teraz k negatívam, ktoré môže farbenie vlasov mať. Ako sme už spomenuli, na trhu je celý rad viac alebo menej kvalitných farieb. Je viac než jasné, že vybrať tú ideálnu nie je vždy jednoduché. Ak siahnete vedľa, môže to znamenať, že farba môže vaše vlasy výrazným spôsobom zničiť. Ako konkrétne? Veľkým problémom mnohých farieb je hlavne to, že vlasy:

  • vysušujú
  • oslabujú
  • spôsobujú rozštiepené končeky

Ak máme byť konkrétny, je treba povedať, že buď kupujte farbu kvalitnú, alebo je lepšie si vlasy nefarbiť . Účes bez farby totiž môže byť krajší, než vlasy poškodené lacnou a prirodzene tiež nekvalitnou farbou. Dať taký účes do poriadku nemusí byť následne nič jednoduché, ani lacné.

2. Farbenie vlasov nie je lacné

Keď už sme sa dotkli aj oblasti peňazí, je dobré u nej zostať. A to z toho dôvodu, že tie kvalitné farby skutočne niečo stoja. A to či už v prípade, že sa rozhodnete kúpiť si ich sama, tak aj v prípade, keď sa rozhodnete pre farbenie v salóne. Ani to dnes nie je nijako lacnou záležitosťou. Môžete síce vyzerať dokonale, ale nové farby môžu výrazným spôsobom uškodiť vášmu rozpočtu.

Beauty_tips_best_at_home_hair_color2.jpg

3. Nie vždy je výsledok stopercentne istý

Ďalej nezabúdajte tiež fakt, že nemusí byť výsledok, aký očakávate – teda skutočne taký, ako na obrázku . Je to jedno z veľkých rizík hlavne domáceho farbenia, a to opäť v súvislosti hlavne s lacnejším typom farby. Ak je vo vašom záujme, aby všetko dopadlo čo možno najlepšie, zájdite si do salónu, kúpte kvalitnú farbu, alebo do poslednej bodky dodržujte návod spojený s aplikáciou. Inak sa môžu skutočne objaviť problémy, ktoré môžu vám i vášmu vzhľadu uškodiť. Zvlášť vo chvíli, kedy bude odtieň skutočne úplne iný, môže prísť na rad odstraňovanie, alebo prefarbovanie, čo opäť nie je pre vaše vlasy nič príjemné.

Na čo by sme ďalej nemali zabúdať, to je tiež fakt, že niekedy sa môže farba vlasov zmeniť aj vplyvom prostredia. Typické je potrebné dlhodobejšie pôsobenie chlóru. Preto pred farbením zvážte, či to vaša farba zvládne, alebo je lepšie radšej počkať. Ideálnym príkladom môže byť napríklad vaša dovolenka.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. januára 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.