Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aké sú metódy odstránenia kŕčových žíl?

reklama:

Výskumy ukazujú, že vplyv na ich vznik má až z deväťdesiatich percent genetika… 

Ak áno, môžete očakávať, že sa objavia aj u vás.

Preto je dobré vedieť, ako sa ich dá v dnešnej modernej dobe zbaviť.

Tac mainimg.jpg

Aké sú teda metódy odstránenia kŕčových žíl?

1. Laser dominuje

Ak sa pozrieme na oblasť laserov, prenikajú do segmentu krásy čoraz častejšie. Je celý rad procedúr, ktoré využívajú lasery práve k tomu, aby ste boli krajšie. Jednou z oblastí sú tiež kŕčové žily. Samotný zákrok je veľmi šetrný a veľmi jednoduchý. Teda pokiaľ ide o jeho celkovú náročnosť. Zvyčajne je používaný takzvaný diódový laser . V takom prípade sa niekedy stretnete s označením, že ide o odstránenie kŕčových žíl EVLT metódou . Tá je veľmi účinná hlavne v prípade povrchových žíl, ktoré sú daným zdravotným problémom postihnuté.

Treatments of varicose veins.jpg

2. Flebotómia

Táto metóda je založená na tom, že sú realizované drobné rezy, alebo vpichy. A to zhruba o veľkosti 3 až 5 milimetrov. Tie sú aplikované po celom rozsahu postihnutého miesta, v úsekoch po piatich až desiatich centimetroch. Vzniknú tak drobné ranky, ktoré však nie je potrebné ani šiť, ani nenechajú nijako výrazné jazvy .

Tu je niekoľko pozitív tejto metódy:

  • Minimálna tvorby podliatin
  • Dobré kozmetické výsledky
  • Veľká šetrnosť

Je označovaná skôr ako doplnková. Dôvodom je tiež to, že nemusí byť účinná u všetkých typov kŕčových žíl. Ďalej je nutné pripomenúť, že po danej metóde je nutné aspoň 14 dní nosiť špeciálne kompresívne pančuchy.

3. Využiť možno aj injekčnú metódu (sklerotizácia kŕčových žíl)

Odborne sa táto injekčná metóda označuje ako sklerotizácia kŕčových žíl . Sú tu využívané ihly, ktoré sú vpichovanie do oblasti postihnutých miest. Dané ihly obsahujú špeciálny roztok, ktorý sa do kŕčových žíl vpichuje. Unikátom tohto roztoku je predovšetkým to, že nie je liečivý, ale je naopak zápalový. To znamená, že vznikne drobný zápal v danej žile, s čím si ľudské telo poradí tak, že ju jednoducho vyradí z obehu a neposiela do nej krv.

Je pochopiteľné, že práve tento stav sa pozitívne prejaví na tom, že kŕčové žily začnú celkom výrazne miznúť. Čo u tohto typu liečby musíme dodať, to je rozhodne fakt, že výsledný pozitívny efekt nastáva postupne . Ďalej nesmieme opomenúť ani nutnosť nosenia kompresných alebo iných elastických pančúch, poprípade aj ovínadiel po celú dobu liečby.

Vein therapy varicose vein treatment spider vein removal dayton oh.jpg

4. Rádiofrekvencia žíl (RFA)

Pri nefunkčnosti hlavných povrchových žíl sú v súčasnosti žiadané a preferované najmodernejšie metódy termická ablácia rádiofrekvenciou. Princípom tohto zákroku je vyvolanie teploty 100-120 stupňov priamo vo vnútri skrytej žily pomocou katétra, ktorý je spojený s generátorom produkujúcim rádiofrekvenčné vlnenia. Katéter sa zavádza punkčnou ihlou, väčší rez nie je potrebný, čiže nie je potrebné šitie.

Tento zákrok sa robí často ambulantne. Výhodou ambulantného liečenia kŕčových žíl je, že po 1-2 hodinách od zákroku klient odchádza do domácej starostlivosti.

5. Zmeňte svoj životný štýl

Ak vás ani jedna z metód neláka, a to hlavne z dôvodu toho, že nechcete zasahovať do svojho tela, odporúčame ako poslednú možnosť zmenu životného štýlu . Ak je niečo, čo môže kŕčové žily výrazným spôsobom podporovať, potom je to:

  • dlhodobé státie či sedenie
  • nadváha
  • nedostatok pochybu
Sclerotherapyveintreatment.jpg

Ak počítate s tým, že sa u vás kŕčové žily objavia, nemusí to nutne znamenať, že ich prejavy môžu byť výrazné. Stačí len zmeniť svoj životný štýl a starať sa o to, aby ste žili zdravo. Do svojho režimu zaraďte dostatok športových aktivít, ideálne napríklad beh, alebo jazdu na bicykli.  Strava by mala byť bohatá na ovocie a zeleninu, teda na vitamíny a minerály. Ďalej nezabúdajte ani na dostatok tekutín – pochopiteľne najlepšie čistej vody. Tento postup síce kŕčové žily neodstráni, ale bude mať pozitívny vplyv na to, že nebudú tak výrazné.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 18. mája 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.