Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aké môžete použiť esenciálne oleje pri raste nových zúbkov u detí?

reklama:

518783608 h 1024x700.jpg
Harmančekový olej je najčastejšie používaným esenciálnym olejom kvôli jeho sedatívnym účinkom. Jeho netoxická povaha tiež znamená, že je bezpečný pre deti všetkých vekových kategórií.

Môžete zmiešať harmančekový so základným, nosným olejom v pomere menej ako 0,5% éterického oleja voči základnému oleju. Potom masírujte olejovou zmesou pozdĺž čeľuste dieťaťa.

Levanduľový olej na ďasná detí

Olympic lavender oil.jpg
Levanduľový olej je upokojujúci a netoxický, takže je obľúbeným olejom aj pre deti, ktoré sú mladšie ako 6 mesiacov. Okrem toho, že je prirodzeným antiseptikom, levanduľa je tiež prirodzene sedatívna a jej upokojujúce účinky môžu zmierniť bolesti svalov a podobne.

Ak chcete použiť tento olej, zrieďte ho v pomere až 0,5% voči nosnému oleju a masírujte zmes pozdĺž čeľuste dieťaťa.

Esenciálne oleje u detí vo veku nad 6 mesiacov

Zázvorový olej

1296x728_how_to_safely_use_essential_oils_for_teething ginger_oil.jpg
Zázvorový olej môže pomôcť zmierniť bolesť spôsobenú artritídou, únavou aj svalovej bolesti. Tento olej môže však tiež spôsobiť podráždenie, pokiaľ nie je riadne zriedený, tak na to pozor.

Zrieďte zázvorový v základnom oleji v maximálnom pomere až do 20-25% a masírujte zmes pozdĺž bolestivých ďasien dieťaťa.

Majoránkový olej
Majoránkový olej môže pomôcť zlepšiť obeh a uvoľniť svaly, zlepšuje bolesti kĺbov. U dospelých je používaný na zmiernenie bolesti z artritídy, svalových bolestí a reumatizmu.

K použitiu treba zriediť majoránkový olej v základnom oleji v pomere až 0,5% a jemne masírovať zmes pozdĺž čeľuste dieťaťa.

Esenciálne oleje u detí vo veku nad 2 roky
Áno, rast zúbkov môže byť niekedy bolestivý aj vo veku okolo 2 rokov dieťaťa.

Klinčekový olej
Klinček je všeobecne silné analgetikum a antiseptikum. Obvykle sa používa v niektorých zubných prípravkoch u dospelých a môže byť účinný pri zmiernení bolesti spôsobenej svalovým napätím.

Zrieďte klinčekový olej v pomere až do 25% a masírujte túto olejovú zmes pozdĺž bolestivých ďasien dieťaťa. Kvôli svojej sile by sa tento olej nemal používať u detí mladších ako 2 roky a nikdy by nemal byť požitý vnútorne.

Vzhľadom k tomu, že niektoré esenciálne oleje by nemali byť užívané spoločne s niektorými liekmi a pri určitých chorobách, vždy sa obráťte na svojho lekára pred použitím týchto terapeutických olejov na vaše dieťa .

Ako ich použiť?
Existujú 3 spôsoby, ako používať esenciálne oleje v prípade bolestivých ďasien.

Prvou a najčastejšou metódou je aplikovať miernym tlakom oleja priamo na detské ďasná a jemne masírovať oblasť ďasien.
Druhou metódou je jemná masáž pozdĺž čeľuste dieťaťa, ktorá upokojí ďasná zvonku.
Tretia metóda je rozptýliť zriedený esenciálny olej v celej miestnosti. Kým odparovanie esenciálnych olejov nebude mať analgetické účinky, môže mať všeobecne upokojujúce účinky.
Odporúčania pre riedenie
Pretože sa tieto oleje sa nanáša na citlivejšie miesta pokožky dieťaťa, ako je čeľusť alebo ďasná, musia byť oleje naozaj starostlivo a dobre rozriedené.

Niektoré oleje sú silnejšie ako iné a mali by byť zriedené pomerom menším ako 25% esenciálneho oleja k nosnému oleju. Ostatné oleje možno riediť v pomere 0.5% esenciálneho oleja k nosnému oleju. Je dôležité, aby nedošlo k prekročeniu odporúčaného riediaceho pomeru, pretože nesprávne riedenie môže spôsobiť nepríjemné podráždenie pokožky. A to nechcete.

Pred aplikáciou vykonajte test nanesením malého množstva zriedeného esenciálneho oleja na nohu alebo ruku dieťaťa a počkajte, až zistíte, či nebude nejako negatívne reagovať. Pokiaľ nedôjde k žiadnej reakcii, je pravdepodobné, že zmes oleja môže byť používaná všeobecne bez problémov. Esenciálne oleje by sa nikdy nemali požívať interne, určite nie v prípade detí.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 26. februára 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.