Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ak si chcete ochrániť svoje obličky, vyvarujte sa týchto 5 vecí!

reklama:

Toto sú rady, ktoré ochráni Vaše obličky a budete sa tak cítiť oveľa lepšie. Ako už bolo povedané niekoľkokrát, obličky sú filtrom, ktorý sa stará o celkovú čistotu nášho tela. Filtrujú krv a všetky nečistoty a toxíny odchádza z nášho tela spoločne s močom. Nie je to však ich jediná funkcia, tiež regulujú krvný tlak a udržujú naše kosti silné. A práve preto by sme sa mali o naše obličky naozaj starať a nezanedbávať ich. A to naozaj.

Fb 3.jpg

obličky nebolia

Známy odborníci v Amerike začínajú varovať pred blížiacou sa hrozbou, ktorá je naozaj desivá. V Amerike na ochorenie obličiek zomrie ročne viac ľudí ako na rakovinu prostaty alebo prsníka. A ako sme už písali tu, najväčším nešvárom obličiek je to, že choré obličky nebolí. A to je ten problém.

Aké sú príznaky?

 • Únava a slabosť
 • Veľmi tmavý moč, prípadne krv v moči
 • Častejšie močenie a nutkanie ísť znova
 • opuchnuté oči
 • penivá moč
 • Bolesť a pálenie pri močení

Čo ovplyvňuje zdravie obličiek najviac?

 1. Nedostatočný príjem vody. Všade sa môžete dozvedieť, že dodržiavanie pitného režimu je naozaj dôležité. Ale viete tiež prečo? Jedným z najhlavnejších funkciou obličiek je odstraňovanie toxínov z metabolizmu. Tým pádom, ak do tela nedostanete určite množstvo tekutín, vaše krv je hustá, koncentrovanejší a nedokáže do obličiek prúdiť tak, ako by mala. V dôsledku toho sa toxíny z nášho tela nedostanú von. Mali by ste teda vypiť 10 – 12 pohárov čistej vody denne.
 2. Konzumácia veľkého množstva kávy. Kofeín obsiahnutý v káve môže poškodiť obličky. Nadmerná konzumácia kávy môže viesť k hypertenzii a zlyhaniu obličiek. V časopise Kidney International sa objavil článok, ktorý toto tvrdenie aj potvrdzuje. Bolo v ňom povedané, že veľké množstvo kofeínu priamo súvisí so vznikom obličkových kameňov, pretože kofeín zapríčiní, že spolu s močom odíde z nášho tela aj príliš veľa vápnika. Hlavne zarytí milovníci kávy by sa nemali začať desiť, pokojne môžete kávu piť aj naďalej, ale len 1 – 2 šálky denne, nič sa nemá preháňať.
 3. Príliš mnoho solíte. Sol môže nielen poškodiť obličky, ale aj srdce. Obličky metabolizujú cca 95% sodíka, ktorý je obsiahnutý v potravinách, ktoré zjeme. Soľ negatívne ovplyvňuje funkciu obličiek. Obličky musia kvôli vysokej hladine soli vynaložiť oveľa viac práce na to, aby ju dostali opäť z tela von. Tento proces spôsobuje zadržiavanie vody v tele, a to môže zvýšiť krvný tlak, ktorý tiež zhoršuje funkciu obličiek. Preto sa odporúča, aby zdravý človek konzumoval maximálne 5g soli denne.
 4. Nadmerná konzumácia alkoholu. Pokojne si môžete dopriať pár pohárov vína, ale všetko s mierou. Nadmerná konzumácia alkoholu vedie k ukladaniu kyseliny močovej, ktorá sa koncentruje v kanálikoch obličiek a vedie k tubulárna obštrukcii. A to vedie k zlyhaniu obličiek. Ďalším negatívom pri konzumácii alkoholu je, že alkohol spôsobuje rehydratáciu.
 5. Nedostatok spánku. Aj keď sa to zdá nepravdepodobné, že by spánok mohol ovplyvňovať obličky, je to tak. Spánok je pre nás a hlavne pre naše telo naozaj veľmi dôležitý. Dospelý človek by si mal dopriať aspoň 6 – 8 hodín spánku. Akýkoľvek kratší interval, aj napriek tomu, že to môže byť len výnimočne, zanechá naozaj veľké následky. Počas spánku sa totiž vaše orgánové tkaniva regenerujú. Ak teda svojmu telu nedoprajete kvalitný spánok, prejaví sa to predovšetkým na obličkách či iných orgánoch.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 13. júla 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.