Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ak máte doma psa a robí tieto veci, nesmierne vás miluje. Ktorá je to u vás?

reklama:
pes
peswww.gettyimages.com

Pes je najlepší priateľ človeka, aspoň sa to tak hovorí a vo väčšine prípadov to naozaj platí. Poznám len veľmi málo psov, ktorí by dobrovoľne útočili na človeka, ktorý im nič zlého nevykonal. Samozrejme, objavujú sa aj takí bohužiaľ, ale to je zrejme následok zlého výcviku, a hlavne správanie jeho majiteľa. Niektorí ľudia sa totiž k svojim psom správajú veľmi hrubo, dokonca až trestuhodne. Bijú ich, hádžu s nimi, ťahajú ich atď. Nie je teda divu, že potom pes nemá ľudí rád a neveria im. Ak vás však pes rád má, dáva vám to najavo. Najčastejším spôsobom prejavu lásky psa k vám je vrtenie chvostom. Nie je to však jediný spôsob. Dnes si ukážeme niektoré ďalšie spôsoby.

Olizovanie a starosť o zdravie

Olizovanie vašej tváre patrí hneď za vrtením chvostom k najčastejším formám vyjadrenia psej lásky. Ak vám teda pes začne olizovať tvár, určite ho neodháňajte, ale buďte radi. Vyjadruje vám, že vás má rád a je mu s vami dobre.

Ak sa k vám pes priblíži a začne vám lízať ranu, ktorú ste si spôsobili nejakou nešikovnosťou, v žiadnom prípade ho neodháňajte. Práve lízanie rán je jeden z ďalších špecifických spôsobov správania psa, pri ktorom vyjadruje lásku a starostlivosť o vás.

muž a pes
muž a peswww.gettyimages.com

Hračky, maznanie a posteľ

Malé deti majú hračky a psíkovia samozrejme tiež. Vedia si ich dobre strážiť a akonáhle sa objaví votrelec, ktorý by im ich chcel vziať, vyštartujú po ňom. Preto keď sa pes o ne bude s vami deliť a sám vám ich prinesie, má vás veľmi rád.

Mazná sa s vami psík po jedle? Ak áno, je to prejav jeho nesmiernej lásky k vám a vyjadrovania vďaky, že ste mu dali dobre najesť. Vonku by sa totiž tak dobre iste nenajedol.

Ak sa rozhodne pes, že za vami vlezie do postele a bude s vami spať, nevyhadzujte ho, pokiaľ teda nemáte v posteli nejakú lepšiu činnosť. Ide za vami, pretože chce byť vo vašej blízkosti.

Kráľovské privítanie

Ak vás pes neustále sleduje, môže to byť veľmi nepríjemné. Žiadny váš pohyb mu neunikne. Nie je to preto, že by vás strážil, ale preto, že vás má naozaj rád a zaujíma sa, čo robíte. Ďalším prejavom môže byť časté zívanie, ktoré značí, že je mu s vami dobre. A ak sa s vami lúči s úplným pokojom, znamená to, že až prídete, kráľovsky vás uvíta.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 23. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.