Vyskúšajte tieto osvedčené babské recepty!
1. Skalnica
Čerstvá šťava z listov skalnice sa používa pri zápaloch stredného ucha, mandlí, ústnej dutiny, pri žalúdočných a močových problémoch, na kurie oká, bradavice, opary, afty, spáleniny a dokonca na bolesti zubov. Táto rastlina má výrazné antibakteriálne, hojivé a protizápalové účinky. Je nenáročná a vypestovať si ju môžete aj v kvetináči na balkóne alebo dokonca aj vo vnútri.
Zmiešajte lyžičku panenského olivového oleja so siedmimi kvapkami šťavy zo skalnice. Vzniknutú zmes nakvapkajte do vonkajšieho zvukovodu a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Celý proces opakujte päťkrát denne.
2. Cesnak
Jeho antibakteriálne a antibiotické účinky dokážu potlačiť zápal.
Ako ho použiť: Kúsok cesnaku zabaľte do vaty alebo mäkkej látky a vložte si ho na noc do ucha.
3. Cibuľa
Cibuľa je zásobárňou životne dôležitých látok. Pomôže na kašeľ aj nádchu a posilní obranyschopnosť nášho tela. Hlavným škodcom bacilov je allicín, ktorý má silný antibiotický účinok.
Povarte cibuľu do mäkka a rozmixujete do kašičky. Tou potom potrite boľavé ucho, prikryte vreckovkou a nechajte pôsobiť čo najdlhšie.
4. Citrón
V chladných dňoch na neho nedáme dopustiť. Obsahuje vitamín C a posilňuje imunitu . Posilňuje tiež vlasy , nechty a pokožku.
Ako ho použiť: Do ucha si nakvapkajte pár kvapiek citrónovej šťavy a nechajte pôsobiť cez noc. Opakujte niekoľko nocí po sebe, kým bolesť nezmizne.
5. Eukalyptus
V alternatívnej medicíne býva nazývaný strom zázrakov a plne si toto prirovnanie zaslúži. Uvoľňuje všetky dutiny a zbaví vás napätia a stresu. Listy majú silné antiseptické účinky, používajú sa pri liečbe nádchy, kašľa, astmy, bronchitídy a zápalov. Zvonka ich môžete aplikovať na inhalácie, kúpele a masáže.
Pol hrsti eukalyptu prelejte pol litrom vriacej vody a nechajte 10 minút lúhovať. Paru z eukalyptu do ucha aplikujeme priložením kornútku z tvrdého papiera k ušnému otvoru po dobu 15 minút. Opakujte dvakrát denne.