Čo dokáže vylúhovaný čaj
Ak ste milovníkmi čaju, potom vo vašej domácnosti nie je núdza o vylúhované vrecúška čaju. Ak používate čaj sypaný, môžete využiť aj ten, ak ho usušíte. Týmto spôsobom si vytvoríte dostatočné množstvo hnojiva bohatého na živiny, ktoré stačí rozsypať okolo rastliny. Máte tak výživu aj ochranu rastlín v jednom, lebo čajové lístky ležiace na povrchu zeminy tiež odpudzujú hmyz.
Kvety polejte vodou z varených vajec
Možno by ste nepovedali, že by bolo škoda vyliať aj vodu, v ktorej varíte vajcia. Nechajte ju vychladnúť a potom využite ako zálievku na izbové kvetiny. Táto voda je bohatá živiny, ktoré sa varom uvoľnia zo škrupín.
Krv z mäsa posilní farbu listov
Ak si z mäsiarstva donesiete pekný plátok mäsa, zlejte z neho krv, ktorá vytečie, a použite ju do zálievky. Uvidíte, ako krv rastlinám krásne zvýrazní farbu listov.
Skúste vodu aj z varených príloh
Ak varíte ryžu, šošovicu alebo zemiaky, zlejte z nich vodu využite na zálievku ako hnojivo pre izbové rastliny. Len nesmiete zabudnúť, že soľ by bola na škodu rastlinám, a tak vodu pri varenie surovín nesoľte. Vodu, po varení zlejte do kanvičky a nechajte ju dostatočne vychladnúť. Vývar zo zemiakov je skvelou výživou pre africké fialky, myrta zase ocenia skôr ryžovú vodu rovnako ako kalanchoe. Vodu zo šošovice si zamilujú vaše palmy.
Voda pri umývaní zeleniny
Väčšina z nás umýva alebo oplachuje zeleninu pod tečúcou vodou. Je to dosť nehospodárne a ešte k tomu nám s touto vodou odchádza aj veľké množstvo cenných látok obsiahnutých v zelenine. Vodu preto zachytávajte a následne ju využite k zálievke izbových, balkónových kvetov alebo byliniek. zeleninu umyte v cedníku a zachyťte vodu do misky. Nechajte z nej vyprchať chlór a takto odstátou kvety zalejte kvety.