Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 tipov, ako účinne a múdro upratať kúpeľňu

reklama:
kúpelňa
kúpelňawww.freepik.com

Skrinky v kúpeľni sa občas stávajú takým menším skladiskom na kozmetické výrobky, kefy a hrebene, rôzne lieky a mnoho ďalšieho. Čo tiež vysvetľuje, prečo bývajú často preplnené vecami, ktoré v podstate ani nepotrebujeme. Pripravili  sme si 8 tipov, ktoré vám pomôžu skrinky pretriediť a urovnať tak, aby ste už nemuseli nikdy nič hľadať a mali v nich len veci, ktoré skutočne používate.

Poloprázdne krabičky

Určite nájdete v skrinke poloprázdne krabičky od vatových tyčiniek alebo vatových tampónov. Vyberte ich teda von a dajte napríklad do sklenených alebo keramických nádob, ktoré budú esteticky vyzerať určite lepšie.

Prešlá kozmetika

A keď už sme pri tom triedení a upratovaní, skontrolujte všetku kozmetiku a jej dátum spotreby. Pretože stratené krémy môžu občas narobiť viac škody ako úžitku!

Ostatné lieky

Určite sa tiež nájdu lieky, ktoré ste nedobrali a schovali ste si ich, keby sa vám choroba náhodou vrátila. Ale ako dlho to už je, však? Preto všetky lieky, ktoré tam nájdete, skontrolujte a poprípade vyhoďte.

Žiletky

Trápi vás zarastanie chĺpkov? Asi je to preto, že máte tupú žiletku! Udržujte preto svoj holiaci strojček v ochrannom kryte a predovšetkým v čistote.

Starý make-up

A v tomto prípade nehovoríme len o make-upe samotnom. Patria sem aj rúže, riasenky, očné tiene a mnoho ďalšieho. Zbytočne skladujete veci, ktoré možno už nikdy nepoužijete a tiež nezabúdajte, všetko nemá neobmedzenú životnosť a týmto spôsobom si len rozotierate baktérie po celej tvári.

Gumičky do vlasov

Sme ženy a tie jednoducho nikdy nevedia, kde majú gumičky do vlasov a pokojne ich môžu mať aj sto. Tak to jednoducho je, ale keď ich tiež uložíte do nejakej sklenenej alebo keramickej menšej nádoby, budú sa vám hľadať o niečo ľahšie. A to isté platí aj o manikúrových nožniciach, pinzetách a pilníkoch na nechty.

Vysušené vlhčené obrúsky

Tak tie vám už tiež asi veľmi nepomôžu. Uložte balíček obrúskov hore nohami, tým zostanú vlhké o niečo dlhšie.

Staré zubné kefky

Tie sú dobré, ešte než ich hodíte do koša, maximálne tak na vyčistenie vodného kameňa z vane, umývadla, alebo toalety. Tak ich využite takto a potom ich vyhoďte, je zbytočné ich mať päť na upratovanie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. mája 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.