Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 neskutočne jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť tuku na bokoch

reklama:
Fb 4.jpg

Je tu leto a mnohí z nás chcú mať krajšiu postavu do plaviek. Ak sa chcete dostať do formy, vyskúšajte týchto 7 cvikov, ktoré vylepšia vašu postavu už za 30 dní. Nebudete musieť chodiť pravidelne do posilňovne alebo si kupovať špeciálne vybavenie. Všetko, čo potrebujete, je odhodlanie a desať minút denne.

Cviky 1.jpg

doska

Doska je statické cvičenie, čo znamená, že sa nemusíte pohybovať. Znie to síce jednoducho, ale opak je pravdou. Začína sa v pozícii, ako by ste robili kľuky, pričom si o zem oprite lakte. Dbajte na to, aby ste mali hlavu pozdĺž chrbtice, čiže hlava smeruje dopredu, chrbát je rovný. Na bruchu pocítite, že svaly začali pracovať. Plynule dýchajte a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Následne cvik ukončite tak, že uvoľníte brušné svaly a ľahnete si na podložku.

Cviky1 1.jpg

kľučky

Tento cvik je asi jeden z najznámejších, ale i najúčinnejších. Ľahnite si na podložku, narovnajte nohy, špičky sa dotýkajú podložky. Dlane položíme vedľa seba, ruky máme pokrčené v lakťoch. Telo začneme zdvíhať pomocou rúk, pričom hore sa zdvihneme rýchlejšie a smerom dole pohyb kontrolujeme a je pomalší. Snažte sa, aby chrbát a nohy boli natiahnuté a celé telo držte počas cvičenia spevnené.

Cviky2 1.jpg

Cvik na stehenné a sedacie svaly

Cvičenie začnite v polohe, aká je znázornená na prvom obrázku. Potom natiahnite pravú nohu a ľavú ruku a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Opakujte is opačnú nôh a rúk. Uistite sa, že ruky a nohy máte natiahnuté a neohybné ich do strán.

Cviky3 1.jpg

drepy

Drepy sú predovšetkým o rovnováhe. Nohy rozkročte približne na šírku ramien. Chrbtica máme vyrovnanú. Potom ideme pomaly do podrepu, akoby ste si chceli sadnúť na nízku pomyselnú stoličke. Kolená a chodidlá by mali tvoriť priamku. Ak neviete udržať rovnováhu, predpažte ruky tak, ako je to znázornené na obrázku. Z dolnej pozície sa snažíme vytlačiť nohami znovu naspäť hore.

Cviky4 1.jpg

ab cvik

Ľahnite si na chrbát, ruky a nohy dajte do východiskovej polohy, ako je zobrazené na prvom obrázku. Potom pomaly začnite naťahovať pravú ruku a pravú nohu, ako je to ukázané na druhom obrázku. Vráťte sa do východiskovej pozície a opakujte cvik s druhou nohou a rukou. Nezabudnite na hlavné pravidlo. Ľavá ruka ide s ľavou nohou a naopak.

Cviky5 1.jpg

Cvik na pevný zadok

Východisková poloha sa začína tak, že pomocou vášho tela vytvoríte trojuholník. Dlane a chodidlá sú na zemi a vy sa prehnite v páse. Jednu zo svojich nôh zdvihnite tak vysoko, ako je to len možné a pomaly nohu prikrčujte smerom k tvári, tak ako to vidíte na obrázku. Kolenom sa snažte dotknúť špičky nosa. Vráťte sa do východiskovej polohy a opakujte cvik s druhou nohou.

Cviky6.jpg

štíhly pás

Nohy dáme široko od seba a mierne ich Pokrčíme v kolenách. Chrbát je opretý o stenu. Do rúk si vezmite loptu a pomaly sa rukami pohybujeme zo strany na stranu. Snažte sa loptou dotknúť steny.

Ako dlho budete cvičiť a koľko sérií si dáte, je na vás. Výsledky dosiahnete aj ak vaše cvičenie bude trvať len 10-15 minút denne. Máte nejaké overené cviky, ktoré vám pomáhajú? Absolvovali ste už niekedy 30-dňovu výzvy? Aké boli vaše výsledky? Dajte nám vedieť v komentároch.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 2. septembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.