Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 vecí, ktoré by ste nikdy nemali splachovať do záchodu

reklama:
záchod
záchodwww.gettyimages.com

Dokonca aj keď máte to šťastie, že máte dobrý kanalizačný systém a premýšľate o likvidácii odpadkov, chceme vás varovať, že je to naozaj zlý nápad. Preto sme sa rozhodli spísať zoznam najobľúbenejších položiek, ktoré môžu zničiť vašu kanalizáciu. Pre tieto položky určite vždy používajte bežný odpadkový kôš.

Podstielka pre mačky

Silikagelová, minerálna alebo korenená podstielka určená pre mačky sa vo vode nerozpúšťa, a preto je zakázané ju splachovať do kanalizácie. Podstielka pri kontakte s tekutinou zväčšuje svoj objem, v dôsledku vstrebania všetkých tekutín, a preto môže ľahko dôjsť k upchatiu potrubia. Podstielka pre mačky skrátka do ľudského záchodu nepatrí.

Kávová usadlina

Tá sa ľahko môže nahromadiť vo vnútri potrubia a zvýšiť tak šancu na upchatie kanalizácie.

Vlhčené obrúsky

Môžu jednoducho zablokovať váš kanalizačný systém, pretože sa vo vode nerozkladajú. V dôsledku toho budete musieť čistiť kanalizáciu každé 3 mesiace. A to sa vám asi nechce, však?

Plienky

Gél vo vnútri plienok nemožno rozpustiť. Naopak, pri kontakte s tekutinou napučí. Tým jednoducho a rýchlo zablokuje potrubie.

Tyčinky do uší

Tie sa často držia v záhyboch kanalizačných rúrok, čím môžu zhromažďovať ďalšie drobné odpadky, ako sú napríklad vlasy, v dôsledku čoho dochádza k zablokovaniu potrubia.

Oleje

Oleje na varenie by sa nikdy nemali vypúšťať do kanalizácie. Olej sa totiž vo vode ochladzuje a mení sa na hmotu, čo môže po nejakom čase spôsobiť upchatie kanalizácie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. marca 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.