Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 tipov, ako vyčistiť domácnosť od prebytočných vecí

reklama:

Happy6.jpg

Všetko nepotrebné vyhoďte

Aj keď sa vám môže zdať, že ide o trochu radikálne riešenie, verte, že uľavíte nielen vašej preplnenej domácnosti, ale následne sa uľaví aj vám. Čím menej vecí totiž máte, tým je menej s nimi starostí a tým lepšie sa cítite. Pustite sa teda do upratovania, všetko preberte a to, čo ste už rok nepoužili alebo nevzali na seba, bez milosti vyraďte. Výnimku tvoria veci, ktoré pre vás niečo znamenajú alebo sú skrátka funkčné, avšak využijete ich len občas, ako je napríklad sezónne športové vybavenie. Preto vyhadzujte len to, čo skutočne nepotrebujete.

697f40ce717f613230e9afa43bbdd589.jpg

Využite pivnicu

Ak túto miestnosť vlastníte, je to výhra. Aj do malej pivničnej kóje sa totiž dá naskladať veľká kopa škatúľ a ďalších vecí. V prípade, že bývate niekde na sídlisku, ide o ideálnu možnosť, ako uskladniť veci, ktoré sa vám do typických panelákových bytov malých rozmerov nezmestia. Uložiť tam môžete práve  sezónne veci a športové vybavenie. Avšak bez dobrého poistenia, kvalitných dverí a poriadneho zámku, to radšej neskúšajte. Tieto priestory sú totiž obľúbenou destináciou zlodejov.

Photo 33.jpg

Urobte dobrý skutok

Áno, presne tak. Staršie lyže, zvršky, do ktorých sa nevojdete, knižky, ktoré máte trikrát prečítané, môžu ešte niekomu poslúžiť. Nájdite si vo svojom okolí farskú charitu, tie zvyčajne pravidelne usporadúvajú zbierky potrebných vecí, zbaviť sa tak môžete aj kuchynského náčinia, obliečok či nevhodných darčekov. A ešte budete mať dobrý pocit.

Ak ste z Bratislavy, môžete využiť aj takzvaný freeshop v autonómnom sociálnom centre Klinika, kde funguje nákup bez peňazí.Prineste čokoľvek a ak sa vám tam bude naopak niečo páčiť, môžete si to zadarmo vziať. Pozor ale, aby ste si nakoniec domov neodniesli viac vecí, než koľkých ste sa chceli pôvodne zbaviť.

Usporiadajte výpredaj

Čo sa nehodí vám, môžu oceniť iní. Skúste preto doma zorganizovať niečo ako „garážový“ výpredaj. Stačí vytvoriť udalosť na facebooku a pozvať všetkých kamarátov a známych. Výhodou je, že sa nielen zbavíte nepotrebných vecí, ale ešte si porozprávate sa s priateľmi, ktoré ste už dlho nevideli. A navyše na tom ešte niečo málo utŕžite. Nevýhodou je, že takáto akcia si vyžaduje čas a prípravu. A môže sa stať, že sa všetko nepredá.

Predaj cez internet

Prebytočné veci môžete tiež nafotiť a za symbolické ceny ponúknuť na predaj na niektorej zo sociálnych sietí. Skupín k tomu založených sú stovky. Nájdite najlepšie takú, ktorej je určená priamo záujemcom z vášho blízkeho okolia.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

11733547 10205904570365195 1047848894 o
Autor Dátum 19. mája 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.