10 spôsobov, ako sa zbaviť kalusov na chodidlách.

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 spôsobov, ako sa zbaviť kalusov na chodidlách.

reklama:

Rozotrite plátky ananásu.

06 15.jpg
brightside.me

Šupky ananásu majú enzýmy, ktoré môžu pomôcť zmäkčiť a odstrániť kalusy. Nasaďte kúsok čerstvej ananásovej šupky na kalus a zabaľte ho kusom látky, aby ste ju udržali na svojom mieste. Malo by sa to robiť raz za týždeň. Aplikácia ananásovej šťavy na oblasť môže tiež pomôcť pred a po zabalení.

Použite zastaraný chlieb do oblasti.

07 13.jpg
brightside.me

Zastaraný chlieb nemusí byť vhodný na konzumáciu , ale môže pomôcť zmäkčiť vašu pokožku. Predtým, ako idete spať, namočte polovicu plátku do jablčného octu a prilepte ho na kalus. Zabaľte ho do plastovej fólie a vložte do bavlnenej ponožky. Kalus by sa mal ošetriť do niekoľkých hodín.

Použite aloe cez noc.

08 14.jpg
brightside.me

Na tento trik môžete použiť aloe list alebo čistý aloe gél. Naneste mäsitú časť rastliny alebo gél na kalus a prikryte ho obväzom. Kalus by mal byť teraz dostatočne mäkký.

Olej z vitamínov A a E.

09 13.jpg
brightside.me

Vitamíny môžu pomôcť liečiť vašu pokožku, aj keď sa používajú lokálne. Zoberte ihlu a vpichnite buď kapsulu vitamínu A alebo E. Zozbierajte olej a aplikujte ho na kalus. Urobte to skôr, ako idete spať a pokračujte, kým sa kalus nezhojí.

Noste ponožky (alebo rukavice) so špeciálnymi krémami alebo vazelínou.

10 13.jpg
brightside.me

Exfoliačné krémy alebo pleťové vody môžu pomôcť pri liečbe kalusov, najmä ak obsahujú kyselinu salicylovú, močovinu alebo laktát amónny. Krémy na zmäkčovanie pokožky alebo vazelína môžu tiež pomôcť zmäkčiť kalus. Nosenie ponožiek alebo rukavíc po aplikácii krémov môže pomôcť utesniť vlhkosť kalusu na nohách alebo rukách.

ZDROJ: brightside.me

reklama:
06 15.jpg

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 23. októbra 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.