Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 najkrutejších trestov za neveru, ktoré sa v dnešnom svete stále dejú!

reklama:
Fb 44.jpg

Cudzoložstvo bolo od pradávna považované za niečo absolútne neospravedlniteľného. Predtým mohol byť človek za neveru aj odsúdený. Dnes sa nevera za zločin už nepovažuje. Dnes sa s neverou musí každý vyrovnať po svojom.

Sú ale krajiny, kde aj dnes kruto trestajú neverníkov a nevernice. A verte mi, že to nie je to vtip. Ukážeme vám výber krutých trestov za manželskú neveru, ktoré boli zaznamenané v rôznych dobách a praktizujú sa do dnes. Je potrebné poznamenať, že vo väčšine prípadov ide iba o ženy.

Turecko

Ak sa preukázala nevera, so ženou sa zaobchádzalo dosť drsne: dali ju do vreca spolu s mačkou a bili reťazami, pričom sa snažili zasiahnuť zviera. Až do tej doby, kým žena nezomrela.

Kórea

Nevernicu prinútili piť ocot, kým sa nenafúkla ako bubon. Potom ju bili palicami, kým nezomrela.

Amerika

U niektorých kmeňov, ktoré žili kedysi v Amerike, nevernicu hodili k nohám vodcu, lámali jej kosti a rezali jej telo na kúsky. Potom ju celé spoločenstvo zjedlo.

Pakistan

V tejto krajine podľa práva ženu, ktorá podviedla svojho manžela, odsúdili na trest smrti obesením.

Afrika

V Afrike sa nachádza malé kráľovstvo Luang, kde kedysi bolo zvykom neverného zhodiť z útesu do mora. Dnes takto trestajú ženy. Výsledok si viete domyslieť.

Siam

Nevernicu dali do špeciálneho zariadenia, upevnili ju a zavolali … slona. Je jasné, že po takomto stretnutí to žena neprežila.

Severné Barma

V tejto krajine dávajú ženám od detstva na krk špeciálne obruče až do dospelosti, kedy majú riadne vytiahnutý krk. V prípade nevery im tieto obruče odstránia a viete si predstaviť čo to urobí s deformovanými stavcami – zo žien sa stanú invalidky, v horšom prípade umierajú.

Afganistan

Prechodná vláda v krajine ustanovila morálnu políciu, ktorá konala za vlády Talibanu. Za neveru žena dostala 100 rán palicou a bola uväznená.

Nová Guinea

U Papuáncoch doteraz existujú kruté obyčaje týkajúce sa nevery. Tu popravujú milenca, ale ten pred popravou musí zjesť prst svojej milenky. Ak tam raz budete, pozrite sa na ruky žien.

Irán, SAE, Saudská Arábia, Sudán, Nigéria

Žena, usvedčená z nevery je ukameňovaná (môže sa tak stať aj v prípade vyslovenia nedôvery). Od roku 1990 v Iráne existuje zákon, ktorý povoľuje usmrtiť nevernú ženu mužským príbuzným. A v každom prípade to bude manžel.

Môžeme si s úľavou vydýchnuť, že nežijeme v týchto krajinách a v našich krásnych svetských krajinách tieto barbarské činy dávno upadli do zabudnutia.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 29. augusta 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.