reklama:

Pár spôsobov ako využiť pivo

reklama:

Pivo si nemusíte len prelievať hrdlom – skúste ho zúžitkovať aj inak.

Pokožka

Pivo vám môže dopomôcť k pevnej a hladkej pokožke. Obsahuje totiž antioxidanty, ktoré bránia starnutiu kože a dokáže dokonca bojovať aj proti drobným vráskam. Vyrobte si túto jednoduchú tvárovú masku – zmiešajte 1 lyžicu piva, vaječný bielok a 3 kvapky mandľového oleja (prípadne môžete použiť aj olej kokosový). Naneste na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť asi 10 minút.

Spánok

Vyperte obliečky na vankúše vo vode a pive v pomere 1: 1. Látka tak bude absorbovať arómu z chmeľu, ktorý je známy ako prírodný liek na nespavosť.

Cleaning with beer.jpeg

Vlasy

V pive nájdete veľa vitamínu B a kremíka, čo sú kľúčové ingrediencie pre zdravé vlasy. Použitie je jednoduché – stačí si naliať pohár piva na vlasy a následne ho vmasírovať do pokožky. Nechajte 5-10 minút pôsobiť a opláchnite vlažnou vodou. Budete prekvapení tým, ako vaše vlasy budú žiariť.

Beer_df6bf.jpg

Nohy

Vaše unavené nohy si rozhodne odpočinok zaslúžia. Naplňte väčšiu misku pivom a nohy si v ňom vypláchajte. Budú ako znovuzrodené.

Mäso

Pivná marináda je skrátka bez konkurencie. Stačí mäso cez noc naložiť do trošky piva a druhý deň si môžete vychutnať skvelý steak.

Beer marinade.jpg

Drevený nábytok

Znie to možno neobvykle, pivo vám ale pomôže rozžiariť váš drevený nábytok. Namočte handričku do zohriateho piva a utrite ním nábytok. Bude ako nový.

reklama:
reklama:
reklama:

Odporúčané články

Zdroj: Facebook

Čo si o tom myslíte?