reklama:

Najvhodnejší účes, podľa tvaru vašej tváre.

reklama:

Sú rôzne typy tváre a ku každému sa hodí iný účes

Srdcovitý tvar

Vašou jasnou voľbou by mala byť ofina, tá vám pomôže skryť čelo. Pristanú vám polodlhé účesy, končiace kúsok pod bradou. Dobrým riešením môžu byť aj kučery, ktoré pridávajú na objeme v dolných partiách tváre. Ak ste sa rozhodla pre dlhé rovné vlasy, nechajte si zostrihať pár postranných pramienkov. Určite sa vyhnite cestičke na stred alebo vysoko vyčesaným účesom

Heart face shape glasses guide.jpg

Hranatý tvar

Ideálnymi sú vo vašom prípade asymetrické účesy s cestičkou na strane, ktoré opticky uberú na hranatosti. Vhodné sú stupňovité účesy s bokmi zostrihanými do tváre, alebo jemné kučery či vlny okolo tváre.

Vyhnite sa zarovnanému polodlhému účesu, rovno strihanej ofine a cestičke uprostred.

 

Oválny tvar

Jedná sa o najideálnejší tvar, ktorému pristanú takmer všetky typy účesov. Nemusíte sa báť experimentovať a skúšať extravagantné účesy. Ak sa vám podarí zladiť účes a osobnosť, úspech máte zaručený!

Oval face shape glasses guide.jpg

Guľatý tvar

Vašej tvári pristanú dokonale účesy bohaté okolo brady, po stranách rovné alebo prekrývajúce tvár. V prípade ofiny voľte radšej vrstvenú , než rovno. Vyhýbajte sa objemným kučerám, príliš stiahnutým vlasom a účesom končiacom v úrovni brady.

Round face sm.jpg

Nie ste si istá, akého tvaru je vaša tvár?

Sčešte vlasy dozadu, môžete použiť čelenku. Postavte sa pred zrkadlo a obkreslite obrysy vašej tváre pomocou mydla alebo kontúrovacou ceruzkou na zrkadlo.

reklama:
reklama:
reklama:

Odporúčané články

Zdroj: Facebook

Čo si o tom myslíte?