reklama:

Ako a čím sa správne česať?

reklama:

Nemali by ste zabúdať na riadnu starostlivosť o vlasy akou je správne umývanie, správne sušenie, ale aj následná

starostlivosť pomocou rôznych masiek na vlasy..

No aj správne česanie vlasov má svoj význam. Nielen postup, ale aj voľba nástroja môže spôsobiť buď to, že vlasom ublížite, alebo naopak to, že im prospejete.

Máte husté vlasy?

Po hustých vlasoch túži každý z nás. Nutnosť je používať ten správny hrebeň. Najlepšou voľbou by mal byť ten, ktorý je dokonale rovný . Naším tipom je drevená rovná kefa, ktorá nielen že vlasy nijako neláme, ale tiež nedochádza k elektrizovaniu vlasov. Je ideálne používať tento typ hrebeňa už pri samotnom fúkaní a pri rozčesávaní vlasov. Ak budete túto našu radu rešpektovať, budú vaše vlasy:

  • Dokonale rovné a dlhé
  • uhladené
  • príjemne lesklé

Combing 625_625x350_41442221139.jpg

Strapaté vlasy nemusia byť problém

Pre mnohé ženy je to doslova nočná mora. Ak sa im postrapatia vlasy, môžu tráviť napríklad aj desiatky minút v kúpeľni, než sa ich podarí rozčesať. Dôvodom však môže byť aj to, že používajú zlý nástroj. Ktorý je ten pravý? Je to na prvý pohľad veľmi jednoduchý a obyčajný hrebeň, ktorý je predávaný pod obchodnou značkou Tangle Teezer . Na strapaté vlasy je totiž výrazne odporúčaný. A to aj z toho dôvodu, že okrem ich rozčesania zaujme aj tým, že eliminuje prípadné ťahanie. Ideálne je strapaté vlasy namočiť a potom tento typ hrebeňa využiť práve na vlhké či mokré vlasy.

Ako česať mastné vlasy

Ak sa vám príliš mastia vlasy, môže to byť dané hlavne zlou starostlivosťou, predovšetkým potom v oblasti pokožky vlasov. Ak aktuálne neriešite problém s tým, prečo vaše vlasy vyzerajú takto, ale riešite problém spojený s ich česaním, máme pre vás dobrú radu. Zaobstarajte si hrebeň, ktorý má diviačie štetiny. Ten je na mastné vlasy ideálny.

Práve tie sú unikátne v tom, že dokážu prípadný maz efektívne odvádzať a po rozčesaní budú vlasy vyzerať oveľa lepšie. Nie je to ale ich jediné pozitívum, pretože rovnako tak daný postup výrazne napomáha aj v boji proti rozstrapkaným končekom. Ak hľadáte aj radu s ohľadom na správny postup, nezabúdajte na to, že aj pomocou diviačích štetín musíte svoje vlasy česať odhora nadol, najlepšie potom v dĺžke dvoch minút. Pamätajte, že častejšia starostlivosť môže vlasom už uškodiť a k zaceleniu vlasového folikulu nemusí dôjsť.

Healthy_hair.jpg

Čím česať kučeravé vlasy?

Osvedčený materiál, ktorým je drevo. Tento hrebeň sa doporučuje používať vo chvíli, kedy máte kučeravé vlasy. Je pre nich najlepšou možnou voľbou. Ak hľadáte ten najlepší možný postup, je dobré, aby vlasy boli vlhké. Nie úplne mokré a nie tiež úplne suché. Jedine tak docielite dokonalého výsledku. Čo naopak neodporúčame, to je česanie suchých kučeravých vlasov. To môže byť spojené s celou radou negatív, medzi ktoré patria:

  • Krepovatenie
  • Nedostatočné prekreslenie jednotlivých vĺn
  • Veľká bolesť pri česaní

U kučeravých vlasov tiež platí, že používaný hrebeň by mal mať ideálne veľké medzery . Majiteľky daných vlasov potvrdia, že ak má medzery veľmi malé, môže dochádzať k podobným problémom, ako je tomu v prípade zamotaných vlasov, ktoré nie sú pre akúkoľvek ženu či muža rozhodne nič príjemného.

Dicas cabelo saudavel interna.jpg

S jemnými vlasmi buďte maximálne opatrní

Ak máte jemné vlasy, nezabúdajte na veľkú opatrnosť počas česania. Môžu sa vám totiž celkom ľahko poškodiť. Pokiaľ toto chcete eliminovať, buďte skutočne obozretní a postupujte pomaly a hrebeňom nijako netrhajte. Problémom jemných vlasov môže byť aj to, že nedokážu byť spojené s nijako výrazným objemom. Ak je to aj vaša situácia, nezúfajte a vezmite si do ruky tupírovací hrebeň . Práve pomocou neho totiž môžete zaistiť, že objem vašich vlasov výrazne vzrastie. Pozor ale na postup takého česania. Rozhodne netupírujte z hornej strany, keďže tupírovať treba vždy výhradne len zo strany spodnej.

Česať musíte aj krátke vlasy

Hovoríte si, že keď máte krátke vlasy, tak sa vás žiadnej naše rady netýkajú? Je to veľký omyl. Aj tu by ste mali byť na pozore a myslieť na to, že aj tu je nutnosťou používať správny nástroj. Čo zavrhujeme, to sú rôzne štetinové kefy, pretože oveľa lepšou voľbou idú drevené hrebene . Aj u krátkych vlasov platí, že by ste mali postupovať skôr pomaly a opatrne a česať najlepšie vlhkejšie vlasy. Úprava za sucha by mala byť spojená skôr už s klasickým stylingom. Teda s tým, že vášmu účesu dáte podobu, ktorú chcete.

reklama:
reklama:
reklama:

Odporúčané články

Súvisiace témy:
Zdroj: Facebook

Čo si o tom myslíte?